KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  24 czerwca 2020, 10:08

  Kontynuacja zajęć rehabilitacyjnych w wodzie na pływalni JURAJSKA od lipca

  Od 01 lipca 2020r. wznowione zostaną ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie dla Seniorów 60+ pragnących poprawić swoje zdrowie i sprawności fizyczne.

  Od 01 lipca 2020r. wznowione zostaną ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie dla Seniorów 60+ pragnących poprawić swoje zdrowie i sprawności fizyczne. Kontynuowanie projektu realizowanego przez  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest zasadne, ponieważ ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród Seniorów.

   

  Już od 01-go lipca rozpoczynamy kolejny etap rehabilitacji w wodzie dla Seniorów 60+.

  Zajęcia odbywać się będą cztery razy w tygodniu:

  - w poniedziałki: godz. 19,30 -20,30

  - we wtorki:        godz. 14,30-15,30

  - w środy:           godz. 14,30-15,30  

  - w piątki:           godz. 14,30–15,30  

  Wszystkie ćwiczenia prowadzone są przez rehabilitanta. Zajęcia odbywają się w grupach 15-osobowych.

              Rehabilitacja AKTYWNY Senior, to ćwiczenia w wodzie przeznaczone dla osób w wieku 60+, młode duchem, które chcą poprawić swoje samopoczucie, wzmocnić poszczególne grupy mięśniowe oraz poprawić swoją  sprawność fizyczną. Proponowane ćwiczenia pozwalają na usprawnienie ogólnej koordynacji ruchowej, poprawę wydolności organizmu, wzmocnienie poszczególnych grup mięśniowych, jak również zmniejszenie wszelkich schorzeń stawowych, które są możliwe tylko poprzez ćwiczenia w wodzie.

   

  Ze względu na duże zainteresowanie rehabilitacją w wodzie planujemy kontynuację zajęć rehabilitacyjnych w wodzie od 01-go lipca br. Obecne zajęcia odbywać się będą w nowej rzeczywistości wynikającej z zaistniałej sytuacji pandemii związanej z zagrożeniem koronawirusem. Seniorzy korzystający z zajęć będą musieli zachować odpowiednie środki ostrożności. Przed rozpoczęciem i po zakończeniu  będzie 15-minutowa przerwa na dezynfekcję. Prosimy również naszych Seniorów o zachowanie dystansu miedzy poszczególnymi osobami oraz dostosowanie się do nowych wymagań epidemiologicznych, jakimi są: wchodzenie na basen w maseczkach, dezynfekcja rąk, obowiązkowe zmierzenie temperatury itp. .– mówi Zofia Kubicka – Kierownik pływalni JURAJSKA.

  Pomimo powyższych zaostrzeń,  proponujemy naszym Seniorom zajęcia, które są niezbędne w utrzymaniu dobrej kondycji, dobrego samopoczucia i przede wszystkim poprawy zdrowia.

              Na ćwiczenia gimnastyczno-rehabilitacyjne w wodzie można  zapisywać się  pod numerem telefonu: 41/36 76 727.

  Koszt pojedynczych zajęć wynosi 8,00 zł. od osoby.  Zapraszamy wszystkich Seniorów, ceniących dobry stan zdrowia i kondycję fizyczną!

  Do zobaczenia w lipcu!

  Powrót