KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  22 czerwca 2020, 13:53

  Pierwsze zawody w Kielcach w czasie epidemii. Padły dobre wyniki

  Na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sobotę odbyły się zawody pod nazwą „Dzień Miotacza”. Wystartowało 150 zawodniczek i zawodników, padło kilka wartościowych rezultatów.

   

  Były to pierwsze zawody lekkoatletyczne rozegrane na kieleckim stadionie podczas epidemii koronawirusa i jedne z pierwszych w Polsce. Limit startujących ze względów bezpieczeństwa wynosił 150 lekkoatletów i taka liczba rywalizowała na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  Warto odnotować występ Marcina Krukowskiego z Warszawianki w rzucie oszczepem. Uzyskał wartościowy wynik 82,85 m. W rywalizacji kobiet najlepsza była Klaudia Maruszewska - Regin z AZS UWM Olsztyn – 51.01 m.

  Dobrze wypadli świętokrzyscy lekkoatleci. Między innymi Jakub Sobura – Durma z KKL Kielce zapisał na swoim koncie najlepszy wynik na 300 m w województwie świętokrzyskim – 34,44. Bieg na 800 m wygrał 19-letni Adam Masaczyński z KKL Kielce z czasem 1.52,16, a Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz zwyciężył w biegu na 1000 m – 2.35,44. Ponadto Wiktoria Wijas z KKL Kielce w rzucie młotem 4-kilogramowym uzyskała wynik 52,02 m.

  -Cieszę się z tego, że wreszcie mogliśmy wystartować po tych kilku miesiącach przerwy i że udało mi się poprawić rekord życiowy. Gratuluję też mojej klubowej koleżance Kasi Furmanek, która w Chorzowie uzyskała fantastyczny wynik 71,02 metra – powiedziała Wiktoria Wijas.

   

  Powrót