KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  05 maja 2020, 13:32

  Można już trenować na otwartych boiskach piłkarskich i stadionie lekkoatletycznym

  Od poniedziałku, 4 maja, udostępnione są nasze boiska piłkarskie i stadion lekkoatletyczny, ale z ograniczeniem liczby trenujących na nich osób.

   Przedstawiciele KKL Kielce i inni miłośnicy „królowej sportu” od 4 maja ponownie mogą korzystać ze stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Leszka Drogosza 1.

  Otwarte dla trenujących zostały też nasze boiska piłkarskie – Stadion Miejski, czyli Suzuki Arena, boiska przy ulicy Kusocińskiego, Szczepaniaka, boczne przy Suzuki Arenie i boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Ściegiennego.

  - Na stadionie przy Kusocińskiego w poniedziałek było koszenie trawy malowanie linii, ponieważ we wtorek treningi ma tam rozpocząć Korona Kielce. Na pozostałych boiskach było koszenie trawy. Murawa na tych stadionach jest w bardzo dobrym stanie. Zamówiliśmy nawozy i będziemy ją dalej pielęgnować – powiedział Robert Łataś, greenkeeper z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

   

  Kluby ekstraklasy od poniedziałku, 4 maja, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów mogą trenować w większych grupach. Na jednym boisku w danym momencie może być 14 osób – 13 piłkarzy i trener.

  W pozostałych przypadkach – zespoły z niższych lig, grupy młodzieżowe – można trenować w grupach liczących maksymalnie 6 osób.

  Powrót