01 kwietnia 2020, 07:57

Dawnych wspomnień czar. Pamiętacie I Bieg uliczny o Grand Prix MOSiR?

Z powodu epidemii koronawirusa zawieszone lub zakończone zostały rozgrywki ligowe, odwołano imprezy sportowe, między innymi organizowane przez MOSiR. Dlatego zachęcamy do wspomnień…

Z cyklu dawnych wspomnień czar przypominamy dziś pierwszy Bieg uliczny o Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Grand Prix Polskiego Radia Kielce. Odbył się 21 marca 2004 roku. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 700 metrów, a seniorzy rywalizowali na trasie liczącej 5800 metrów. Start był na skwerze Szarych Szeregów.

W biegu głównym wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Morawska z STS Skarżysko-Kamienna, druga była Justyna Zielonka z Akademii Świętokrzyskiej, a trzecia Agnieszka Wijas z I Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach.

Wśród mężczyzn zwyciężył Michał Jamioł z Akademii Świętokrzyskiej, drugą pozycję zajął Paweł Obarski z STS Skarżysko-Kamienna/Politechnika Świętokrzyska, a trzecią Dominik Szymanowski z Akweduktu Kielce.

Startującym kibicowali między innymi nie żyjący już znakomity pięściarz Leszek Drogosz, brązowy medalista olimpijski, nazywany Czarodziejem Ringu oraz Edward Strząbała, ceniony trener piłki ręcznej, który odnosił sukcesy z Iskrą Kielce i VIVE Kielce.