25 lutego 2020, 14:48

Szkoła Podstawowa 25 z Kielc najlepsza w klasach III - IV

Prawie 150 uczniów wystartowało w środę w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w pływaniu klas III-IV. Zawody odbyły się na pływalni Foka na osiedlu Barwinek w Kielcach.

W punktacji drużynowej open zwyciężyła Szkoła Podstawowa 25 z Kielc z dorobkiem 233 punktów – 141 punktów wywalczyli chłopcy, a 92 dziewczynki. Powody do satysfakcji miał trener Bartosz Gałota, na co dzień pracujący w Koronie Swim Kielce.

-Cieszy zwycięstwo. Nie ma się co dziwić, że nasza szkoła wygrała, bo moja grupa cztery razy w tygodniu trenuje w Koronie Swim Kielce i widać tego efekty. Z dobrej strony pokazał się dziś Oskar Prus, który od miesiąca u nas trenuje, a zdobył brązowy brązowy medal na 50 metrów stylem grzbietowym w trzecich klasach – mówił Bartosz Gałota. -Fajnie, że te zawody są organizowane, że uczestniczy w nich tylu uczniów. Największą frajdę sprawiają im sztafety, tutaj są niesamowite emocje – dodał.

Drugie miejsce w punktacji drużynowej zajęła Szkoła Podstawowa 27 z Kielc – 162 punkty, a trzecie Zespół Szkół Społecznych Kielce – 134 punkty. Medale dla najlepszych zawodników i puchary dla szkół wręczał między innymi Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.