KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  30 stycznia 2020, 13:29

  Na Stadionie Miejskim trwają przygotowania do inauguracji rundy wiosennej

  Na Stadionie Miejskim, czyli Suzuki Arenie, trwają przygotowania do inauguracji sezonu w piłkarskiej ekstraklasie. Korona Kielce 8 lutego zagra z Górnikiem Zabrze. Początek spotkania o godzinie 15.

  Na murawie Suzuki Areny rozłożone zostały specjalne maty wegetacyjne. -Zabezpieczają murawę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i jednocześnie gwarantują oszczędność. W zeszłym roku dzięki tym matom przekazanym przez Ekstraklasę SA udało się zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych – mówi Jacek Domoradzki, kierownik obiektu.

  Trwają też inne prace. -Zrobiliśmy już wiosenny dosiew i pierwsze nawożenie. Dzięki temu, że są maty wegetacyjne, przytrzymują nam temperaturę i zaoszczędzamy na energii. Tego typu maty stosuje się od kilku lat. Najpierw były wykorzystywane w trudnych warunkach atmosferycznych w krajach skandynawskich, potem w Rosji, na Ukrainie. Teraz mają je już praktycznie wszystkie kluby, niezależnie od szerokości geograficznej. U nas też są wykorzystywane dzięki Ekstraklasie SA. Na inaugurację rundy wiosennej murawa powinna być przygotowana bardzo dobrze. Myślę, że na mecz z Górnikiem Zabrze wszystko „zagra” tak jak trzeba – mówi Robert Łataś, greenkeeper z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  Fot. Echo Dnia

  Maty wegetacyjne chronią murawę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i gwarantują oszczędność na energii 

  Powrót