KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  07 października 2019, 11:49

  W ósmej edycji Kieleckiej Dychy wzięło udział 519 biegaczy

  519 wystartowało w ósmej edycji Kieleckiej Dychy, która w niedzielę odbyła się w Kielcach. Po zwycięstwo sięgnęli Tomasz Biskupski i Julia Szymkiewicz. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach i KKL Kielce.

  Przed biegiem głównym na stadionie lekkoatletycznym odbyły się biegi dla dzieci. Wzięło w nich udział około 200 małych biegaczy, na których na mecie czekały medale, słodycze oraz upominki. Biegom najmlodszych przyglądali się z wielkim zainteresowaniem wiceprezydent Kielc Marcin Różycki, Grzegorz Sowiński zastępca dyrektora wydziału edukacji, kultury i sportu w Urzędzie Miasta oraz pełniący obowiązki dyrektora MOSiR Artur Sabat.

  Honorowym starterem biegu był Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc. Od początku ton rywalizacji na trasie nadawał Tomasz Biskupski, Michał Bąk oraz Piotr Jaśtal. Pierwszy uzyskał czas 35 minut i 12 sekund, drugi 37 minut 47 sekund, natomiast trzeci 38 minut 41 sekund.

  W rywalizacji kobiet najszybsza była Julia Szymkiewicz, która uzyskała  czas 44 minuty 17 sekund. Na drugim miejscu uplasowała się Kierczyńska Wioletta 46 minut 6 sekund, trzecie miejsce zajęła Kuczera Natalia 46 minut 21 sekund.

  Po zaciętej rywalizacji  na trasie odbyła się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników. Puchary i nagrody wręczył Grzegorz Sowiński zastępca dyrektora wydziału edukacji, kultury i sportu w Urzędzie Miasta.

  Organizatorami imprezy byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, Kielecki Klub Lekkoatletyczny oraz stowarzyszenie Biegam Bo Muszę.

     Powrót