KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  17 czerwca 2019, 13:27

  Odbył się V Spływ Kajakowy „U źródeł chrześcijaństwa”

  Uczestnicy V spływu kajakowego zorganizowanego pod patronatem i z udziałem JE KS. Biskupa Mariana Florczyka, pokonali w sobotę trasę około 21 km.

  Uczestnicy V spływu kajakowego zorganizowanego pod patronatem i z udziałem  JE KS. Biskupa Mariana Florczyka, pokonali w sobotę trasę około 21 km.  Celem tej rekreacyjnej imprezy jest propagowanie turystyki, poznanie miejsc związanych z początkami chrześcijaństwa i walorów krajobrazowych Ponidzia.

  Spływ rozpoczął się  od modlitwy i spotkania w barokowym kościele  p.w. Matki Bożej Pocieszenia z Rogowa n. Wisłą wzniesionym w 1763 roku, a znajdującym się obecnie  w Parku Etnograficznym w Tokarni. Stamtąd uczestnicy udali się do Brzegów skąd wyruszyli rzeką Nidą na trasę spływu, która zakończyła się w Starych Kotlicach. W spływie uczestniczyli  m. in. pomysłodawca  ksiądz biskup Marian Florczyk  a także ksiądz Krzysztof Banasik - duszpasterz sportowców Diecezji Kieleckiej, Mieczysław Tomala - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Piękna okolica i spokojny bieg rzeki zachęcały do podziwiania  walorów ziemi świętokrzyskiej. Przez całą drogę towarzyszyła uczestnikom spływu piękna pogoda  i dobre humory. Wszyscy uczestnicy spływu choć zmęczeni, byli zadowoleni ze wspólnej przygody.

   

  Spływ kajakowy zorganizowali Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Diecezja Kielecka.

  Dziękuje za pomoc  Świętokrzyskiemu WOPRowi.

  .

  Powrót