KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  08 lutego 2019, 14:10

  28 lutego 2019 r. w Targach Kielce odbędzie się I Kongres Ekologii Powietrza

  Wydarzenie będzie towarzyszyć XXII Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVII Targom Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XX Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin a także Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

  W Polsce co roku umiera średnio 45 do 48 tysięcy osób. Szacuje się, że blisko 12% tej liczby to zgony powiązane z niską jakością powietrza. Smog skraca nasze życie o 1,8 roku. Według Światowej Organizacji Zdrowia na 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie 36 znajduje się w Polsce. Te dane przerażają, dają do myślenia i zmuszają do działania.

  - Mamy nadzieję, że tym kongresem zapoczątkujemy cykl spotkań i dyskusję na temat jakości powietrza w naszym mieście i regionie. Ważne jest to, że w uczestnictwo włączamy różne grupy wiekowe i środowiska. Zaplanowaliśmy czas dla dzieci, żeby uczyć ich dobrych praktyk, ale liczę też na spotkanie z samorządowcami i wymianę doświadczeń w zakresie skutecznej walki ze smogiem. Bardzo się cieszę, że udział w wydarzeniu zapowiedzieli też nasi sąsiedzi, przedstawiciele gmin Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, bo razem możemy zrobić w tym zakresie dużo więcej. W czasie kongresu nie zabraknie głosu przedsiębiorców i przykładów najnowszych rozwiązań proekologicznych, ale przede wszystkim liczymy na udział i aktywność naszych mieszkańców. Z jednej strony chcemy pokazać kielczanom, jakie programy może zaoferować im miasto, a z drugiej  strony - uświadamiać, że jakość powietrza to nasza wspólna sprawa i odpowiedzialność – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

   http://www.antysmog.targikielce.pl

  Powrót