KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  23 lipca 2018, 14:07

  Reprezentacja Polski juniorek w piłce ręcznej trenuje w Kielcach

  Reprezentacja Polski Juniorek w piłce ręcznej jest już w Kielcach. Przygotowuje się do Mistrzostw Świata Juniorek do 18 lat, które odbędą się w dniach 7-19 sierpnia. -W Kielcach mamy bardzo dobre warunki, czujemy się jak w domu – powiedziała trener Agnieszka Truszyńska.

   

  Kadra składająca się z osiemnastu zawodniczek w poniedziałek o godzinie 10 trenowała już w Hali Legionów. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet do lat 18 w piłce ręcznej odbędą się w dniach 7-19 sierpnia w Kielcach. Zagrają 24 drużyny narodowe. Mecze rozgrywane będą w Hali Legionów i i hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej – wstęp wolny na wszystkie spotkania. Polska w grupie zmierzy się z Niemcami, Rumunią, Brazylią, Angolą i Słowacją.

  -Najpierw chcemy wyjść z grupy. Bardzo ważny będzie pierwszy mecz z Angolą, a później drugi ze Słowacją i kolejne spotkania. I tak z meczu na mecz napięcie będzie rosło – mówiła trener Agnieszka Truszyńska.

  Jest zadowolona z warunków, która kadra ma stworzone w Kielcach. - Przyjechałyśmy tu wcześniej. Chcemy zobaczyć całą infrastrukturę, zapoznać się z logistyką. Chodzi o to, żeby dziewczyny poczuły się jak u siebie w domu i rzeczywiście już pierwszego dnia tak się poczuły, za co serdecznie dziękuję organizatorom. Niczego nam tutaj nie brakuje, jest miła, przyjazna atmosfera. Dziewczyny mają zapewnione wszystko, co jest potrzebne do treningów. Ważne jest to, żeby zapoznać się z halą, ze środowiskiem i dobrze zagrać na tej imprezie – dodała Agnieszka Truszyńska, która prowadzi reprezentację Polski juniorek.  

  Kapitanem reprezentacji jest Magda Więckowska z Korony Handball Kielce. - Myślę, że w tym turnieju będzie dużo walki, mecze będą wyrównane. Mamy duże szanse na wysokie miejsce. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowane do tej imprezy. Dla mnie ten turniej będzie wyjątkowy, bo będzie rozgrywany w Kielcach. Przyjdzie rodzina, przyjdą koleżanki, znajomi. Będzie dodatkowe wsparcie. Serdecznie zapraszam na mecze w Hali Legionów, potrzebujemy Waszego wsparcia – powiedziała kielczanka Magda Więckowska.  

   

  Reprezentacja Polski juniorek w poniedziałek trenowała w Hali Legionów w Kielcach. W kadrze jest 18 zawodniczek.

   

  -Czujemy się tu jak w domu, za co bardzo dziękujemy organizatorom naszego zgrupowania – powiedziała Agnieszka Truszyńska, trener reprezentacji Polski juniorek.

   

  Powrót