KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  14 maja 2018, 11:56

  Na memoriale gwiazdy dopisały, rzut młotem był na światowym poziomie

  Gwiazdy „królowej sportu” wystąpiły w IX Memoriale Zdzisława Furmanka, który w sobotę odbył się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza 1 w Kielcach. Rzut młotem stał na światowym poziomie.

  Gwiazdy „królowej sportu” wystąpiły w IX Memoriale Zdzisława Furmanka, który w sobotę odbył się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza 1 w Kielcach. Rzut młotem stał na światowym poziomie.

  Na trybunach zasiadło kilkaset osób, najwięcej w historii tego memoriału. Byli to nie tylko kielczanie, ale również zorganizowane grupy z kilku szkół z powiatu kieleckiego, między innymi z Piekoszowa.

  Na światowym poziomie stał konkurs rzutu młotem. Wygrał trzykrotny mistrz świata Paweł Fajdek z Agrosu Zamość z rezultatem 79.71 m. To drugi w tym sezonie wynik na świecie. - Stać mnie było na jeszcze dalsze rzuty, ale nie wszystko zagrało tak, jak trzeba. Liczyłem na wyniki ponad 80 metrów. Może następnym razem się uda - powiedział Paweł Fajdek, którego w kolejny weekend czeka start w Osace. 

  Drugie miejsce zajął Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro posłał młot na odległość 76.51 m. Trzeci był Słowak Marcel Lomnicky z rezultatem 73.87 m. 

  Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Fiodorow z rezultatem 72.89 m, druga była Malwina Kopron - 72.53, trzecia Ukrainka Irina Klymec 68.69, czwarta Katarzyna Furmanek z KKL, wnuczka patrona memoriału, z najlepszym wynikiem w tym sezonie - 68.30 m. 

  - Na początek sezonu jest fajny wynik, jest minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa Europy w Berlinie. Z tego bardzo się cieszę. Czeka mnie dużo pracy nad techniką, ale na to jest czas - mówiła po udanym starcie Joanna Fiodorow.

  Konkurs pchnięcia kulą pewnie wygrał Michał Haratyk ze Sprintu Bielsko-Biała, który w ostatniej próbie uzyskał 21,06 m. Wśród kobiet zwyciężyła Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok - 18,25 m. Rzut dyskiem zakończył się triumfem Roberta Urbanka z MKS Aleksandrów Łódzki - 63,86 m. Rzut oszczepem wygrał aktualny mistrz i rekordzista Polski Marcin Krukowski z Warszawianki  z rezultatem 81,82 m.

  Warto podkreślić, że na stadionie lekkoatletycznym należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji aż ośmioro lekkoatletów wypełniło minima na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie. Byli to: Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron, Michał Haratyk, Klaudia Kardasz, Robert Urbanek i Marcin Krukowski.

  Zadowolony z przebiegu memoriału był główny organizator Grzegorz Furmanek. - Wszystko dopisało - gwiazdy, kibice, pogoda. Padły też wyniki na europejskim, a kilka nawet na światowym poziomie, co świadczy też o klasie tych zawodów - z satysfakcją mówił Grzegorz Furmanek, prezes KKL Kielce, syn patrona memoriału - Zdzisława Furmanka.

  Każdy chciał mieć pamiątkowe zdjęcie z trzykrotnym mistrzem świata w rzucie młotem - Pawłem Fajdkiem.

  Joanna Fiodorow tak cieszyła się po udanej próbie, która zapewniła jej zwycięstwo w konkursie rzutu młotem.

  Konrada Bukowieckiego nie mogło zabraknąć w Kielcach. Nie wystartował jednak w pchnięciu kulą, tylko w rzucie dyskiem.

  Dekoracja konkursu rzutu młotem kobiet - pierwsza była Joanna Fiodorow, druga Malwina Kopron, trzecia Ukrainka Irina Klymec, czwarta Katarzyna Furmanek.

  Najlepsi miotacze memoriału w Kielcach - Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki i Słowak Marcel Lomnicky. 

  Konkurs rzutu oszczepem wygrał aktualny mistrz i rekordzista Polski Marcin Krukowski.

  Michał Haratyk po raz kolejny pewnie wygrał konkurs pchnięcia kulą.


   

  Powrót