KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  11 maja 2018, 08:31

  Po raz szósty odbędzie się charytatywny bieg „Piątka dla Bartka”

  W niedzielę, 13 maja, na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza 1 odbędzie się bieg charytatywny „Piątka dla Bartka”. Trasa będzie liczyć 5 kilometrów. Początek o godzinie 12.

   

  Całkowity dochód zostanie przekazany na zakup protez i rehabilitację Bartka Orzechowskiego. Bartek to 7-letni chłopiec, który urodził się bez lewej stopy, jakiś czas temu rodzice Bartka – Karolina i Damian wspólnie postanowili zrobić coś co pomoże Bartkowi. Coś co spowoduje, że Bartek będzie biegał. Zaczął jego tata Damian, stworzył własnoręcznie koszulkę z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” i po wielu miesiącach ciężkiej pracy przebiegł swój pierwszy maraton. Dołączały do niego kolejne osoby, a na chwilę obecną wielka „Bartkowa Rodzina” liczy już ponad 1000 osób, a koszulki mocy z magicznym napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” widoczne są na prawie wszystkich biegach w Polsce i na wielu w Europie. 

  Organizatorami biegu są Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy SieBIEGA oraz fundacja „Nasz Maraton”.

  O godzinie 12 rozpocznie się „Piątka dla Bartka”, a o godzinie 11 na stadionie lekkoatletycznym odbędą się biegi dla dzieci. Wystąpią w dwóch kategoriach – do 7 lat oraz od 8 do 12 lat.

  Pieniądze z wpisowego będą przeznaczone na zakup protez i rehabilitację Bartka Orzechowskiego – na zdjęciu z rodzicami Karoliną i Damianem.


   

  Powrót