KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  07 maja 2018, 10:10

  Fundacja RECAL ufundowała napoje dla uczestników Rodzinnej Majówki Rowerowej

  Fundacja RECAL od kilku lat współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kielcach. Tym razem ufundowała napoje dla uczestników XIII Rodzinnej Majówki Rowerowej z Kielc przez Kaczyn do Borkowa.

  Rodzinna Majówka Rowerowa odbędzie się w sobotę, 19 maja. Weźmie w niej udział między innymi pomysłodawca tej imprezy - ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej. Wszyscy uczestnicy Majówki otrzymają napoje od fundacji RECAL.

  Wspiera ona odzysk i ponowne przetworzenie aluminiowych puszek po napojach oraz innych opakowań, w których aluminium jest materiałem dominującym. Swoje cele realizuje upowszechniając wiedzę na temat możliwości powtórnego wykorzystania wszystkich opakowań aluminiowych oraz płynących z tego pożytków ekologicznych i ekonomicznych. Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL działa nieprzerwanie od 1995 roku.

  Działania fundacji RECAL wspierają dwaj krajowi producenci puszek do napojów: Ardagh Metal Beverage i Can-Pack oraz europejskie stowarzyszenie wytwórców metalicznego glinu - European Aluminium. Szczególne miejsce w działaniach RECAL zajmują dwie organizacje odzysku opakowań - CP Recycling S.A. oraz Recan S.A. Obie profesjonalnie zajmują się recyklingiem aluminiowych puszek po napojach. Dodatkowo od 2017 roku, w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego, fundacja RECAL realizuje edukacyjne warsztaty recyklingowe przy współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów sp. z o.o. oraz Gminą Drezdenko. W 2017 roku między innymi przy organizacji wydarzeń sportowych fundację wspierała również firma Poland Smelting Technologies POLST Sp. z o.o.

  Dzięki obecności fundacji RECAL na polskim rynku recyklingowym i prowadzonym przez nią działaniom i akcjom poziom odzysku aluminium z puszek napojowych wzrósł z 2 procent w 1995 roku do 80 procent w 2015 roku. Fundacja opracowuje, udostępnia i pomaga wdrożyć edukacyjne programy recyklingowe dla jednostek oświatowych (szkół, przedszkoli), gospodarczych (firm gospodarujących odpadami) oraz jednostek samorządu terytorialnego.

  Fundacja RECAL powstała z inicjatywy producentów puszek do napojów: Continental Can Polska sp. z o.o. (obecnie Ardagh Metal Beverage) i PLM AB Malmö ze Szwecji oraz pięciu producentów aluminium: Alcan, Aluminium Company of America, Pechiney Rhenalu, Reynolds (Aluminium) Deutschland i VAW Aluminium.

  Powrót