KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  13 kwietnia 2018, 11:02

  Zacięta rywalizacja w Turnieju Gier i Zabaw. W klasach II walczyło siedem szkół

  Siedem kieleckich szkół rywalizowało w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych w Hali Legionów. O zwycięstwo tym razem walczyli uczniowie klas II. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  Turniej ma na celu wyłonić i jednocześnie wyróżnić najbardziej usportowioną szkołę podstawową w Kielcach. Niezwykle istotna jest również integracja uczniów kieleckich szkół podstawowych przez popularyzację gier i zabaw ruchowych.

  Uroczystego otwarcia turnieju, który odbył się w czwartek, 12 kwietnia, dokonał Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. A później w rolach głównych występowali już uczniowie, dla których organizatorzy przygotowali następujące konkurencje: mini sztafeta, super tor, rzut do celu, slalom na hulajnodze oraz slalom na piłce.

  Po ciekawej i zaciętej rywalizacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa numer 11 z dorobkiem 32 punktów. Kolejne miejsca zajęły następujące szkoły: 2. Szkoła Podstawowa numer 39 - 30 punktów, 3. Szkoła Podstawowa numer 27 - 29 punktów, 4. Szkoła Podstawowa numer 33 - 28 punktów, 5. Szkoła Podstawowa numer 24 - 24 punkty, 6. Katolicka Szkoła Podstawowa - 21 punktów, 7. Szkoła Podstawowa numer 31 - 9 punktów.

  Najlepsze szkoły otrzymały sprzęt sportowy, upominki przygotowano też dla nauczycieli. Nagrody ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a o słodkie upominki zadbała hurtownia spożywcza RR.

  - Była to świetnie zorganizowana impreza. Dzieci dobrze poradziły sobie ze wszystkimi konkurencjami. Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tych zawodach. Cieszymy się z trzeciego miejsca - powiedziała Anna Cybulska, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej 27 w Kielcach.

  - Dzieci bardzo poważnie podeszły do tych zawodów, były świetnie przygotowane przez nauczycieli. Była ostra rywalizacja. Chcemy, żeby ta impreza na stałe weszła do naszego kalendarza sportowego, ponieważ cieszy się dużym zainteresowaniem - mówił po uroczystej dekoracji Artur Sabat, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  Trzecie i zarazem ostatnie zawody w ramach Turnieju Gier i Zabaw odbędą się 17 kwietnia. Będą rywalizować klasy III - początek o godzinie 12.45 w Hali Legionów.

  Trzy najlepsze szkoły w rywalizacji klas II w Turnieju Gier i Zabaw. Zawody odbyły się w Hali Legionów.

  Wielka radość uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 11, która wygrała z dorobkiem 32 punktów.


  Nagrody wręczał Artur Sabat, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  Uczniowie dobrze radzili sobie ze wszystkimi konkurencjami. Walka o zwycięstwo była niezwykle zacięta.


  GALERIA
  Powrót