KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  28 marca 2018, 08:13

  W Hali Legionów odbędzie się Turniej Gier i Zabaw Szkół Podstawowych

  W dniach 5, 12 i 17 kwietnia odbędzie się Turniej Gier i Zabaw Szkół Podstawowych. Będą rywalizować klasy I, II i III. Organizatorem tego wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  Turniej ma na celu wyłonić i jednocześnie wyróżnić najbardziej usportowioną szkołę podstawową w Kielcach. Niezwykle istotna jest również integracja uczniów kieleckich szkół podstawowych przez popularyzację gier i zabaw ruchowych.

  Zawody zostaną rozegrane w Hali Legionów przy ulicy Leszka Drogosza 2 w Kielcach. 5 kwietnia rywalizować będą klasy I, 12 kwietnia klasy II, a 17 kwietnia klasy III - początek we wszystkich klasach o godzinie 12.45.

  W turnieju będą uczestniczyć reprezentacje kieleckich szkół podstawowych - zespoły 10 osobowe + rezerwa (nieobowiązkowa) składające się z klas: I - 5 dziewcząt i 5 chłopców + 2 rezerwowych (1 chłopiec + 1 dziewczynka), II - 5 dziewcząt i 5 chłopców + 2 rezerwowych (1 chłopiec + 1 dziewczynka), III -       5 dziewcząt i 5 chłopców + 2 rezerwowych (1 chłopiec + 1 dziewczynka). Szkoły powinny posiadać obuwie sportowe i jednolite stroje.

  O końcowej klasyfikacji szkoły będzie decydować suma punktów uzyskana przez klasy we wszystkich konkurencjach. W przypadku jednakowej ilości punktów uzyskanych przez szkoły rozegrana będzie dogrywka.

  Szkoły będą rywalizować w następujących konkurencjach: mini sztafeta, super tor, rzut do celu, slalom na hulajnodze oraz slalom na piłce.

   

    

  W Hali Legionów rozegrany zostanie Turniej Gier i Zabaw Szkół Podstawowych. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.

  Powrót