15 marca 2018, 10:44

Szkoła Podstawowa 25 poza zasięgiem. W klasach V - VII również była najlepsza

Na pływalni Foka na osiedlu Barwinek w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych. O tytuły rywalizowali uczniowie z klas V - VII. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wyścigi na poszczególnych dystansach były ciekawe i emocjonujące. Niektóre konkurencje stały na dobrym poziomie. W punktacji drużynowej ponownie zwyciężyła Szkoła Podstawowa numer 25 z Kielc. Wywalczyła łącznie 372 punkty (209 chłopcy, 163 dziewczęta). Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa numer 27 - 307 punktów, a trzecie Zespół Szkół Społecznych Kielce - 193 punkty.

Punktację medalową również bezapelacyjnie wygrała Szkoła Podstawowa 25 - 26 medali (12 złotych, 8 srebrnych, 6 brązowych). Na drugiej pozycji sklasyfikowana została Szkoła Podstawowa 27 - 15 medali (4 złote, 7 srebrnych, 4 brązowe), na trzeciej Szkoła Podstawowa numer 28 - 4 (2 złote, 2 srebrne).

Dodajmy, że Szkoła Podstawowa 25 wcześniej zwyciężyła również w klasach I - II i III - IV.

Szkoła Podstawowa numer 25 w klasach V - VII również wygrała punktację drużynową i medalową.

Na pływalni Foka rywalizowało w sumie 16 szkół. Było sporo emocji i ciekawa walka o czołowe miejsca.