09 marca 2018, 08:37

W Mistrzostwach Kielc w klasach III – IV również zwyciężyła Szkoła Podstawowa 25

Ponad 200 zawodników z klas III – IV wystartowało w Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się w czwartek, 8 marca, na pływalni Foka. Zorganizował je Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Była to druga część Mistrzostw Kielc Szkół Podstawowych. We wtorek na Foce rywalizowali uczniowie klas I – II, a w czwartek III – IV. O zwycięstwo walczyli w następujących konkurencjach: 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt i chłopców, 50 metrów stylem klasycznym dziewcząt i chłopców, 50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt i chłopców, sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym dziewcząt i chłopców.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa numer 25 z Kielc, której uczniowie zdobyli łącznie 18 medali (7 złotych, 5 srebrnych, 6 brązowych). Na drugiej pozycji sklasyfikowana została Szkoła Podstawowa numer 28 – 5 medali (4 złote, 1 srebrny), a na trzeciej Szkoła Podstawowa numer 1 – 3 medale (2 złote, 1 srebrny).

W punktacji drużynowej również najlepsza była Szkoła Podstawowa numer 25 – 284 punkty. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Społecznych – 150 punktów, trzecie Szkoła Podstawowa numer 28 – 144 punkty.

Na pływalni Foka w Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych w czwartek, 8 marca, rywalizowali uczniowie klas III – IV.
              Była zacięta walka o zwycięstwo i duże emocje w poszczególnych konkurencjach.

Najlepsza w punktacji medalowej i drużynowej była Szkoła Podstawowa numer 25 z Kielc.