KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  06 marca 2018, 14:14

  Szkoła Podstawowa 25 najlepsza w mistrzostwach Kielc w pływaniu w klasach I - II

  Ponad 100 dzieci z 12 szkół rywalizowało we wtorek, 6 marca, w Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych na pływalni Foka. Była to pierwsza część mistrzostw, wzięli w nich udział uczniowie z klas I - II.

  Ponad 100 dzieci z 12 szkół rywalizowało we wtorek, 6 marca, w Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych na pływalni Foka. Była to pierwsza część mistrzostw, wzięli w nich udział uczniowie z klas I - II.

  W Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych na pływalni Foka rywalizowało ponad 100 uczniów. 

  Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczniowie z klas I i II o zwycięstwo walczyli w następujących konkurencjach: 25 metrów stylem dowolnym dziewcząt i chłopców, 25 metrów stylem klasycznym dziewcząt i chłopców, 25 metrów stylem grzbietowym dziewcząt i chłopców, sztafeta 4x25 metrów stylem dowolnym dziewcząt i chłopców.

  Walka o zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach indywidualnych i w sztafetach była emocjonująca. 

  W punktacji medalowej zdecydowanie zwyciężyła Szkoła Podstawowa numer 25 z Kielc - w sumie dziewczęta i chłopcy zdobyli 17 medali (9 złotych, 5 srebrnych, 3 brązowe). Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa 27 - 6 medali (2 złote, 3 srebrne, 1 brązowy), a trzecie ex aequo Zespół Szkół Społecznych i Szkoła Podstawowa 19 - po 2 medale (po jednym złotym i srebrnym).   

  W punktacji drużynowej bezapelacyjne zwycięstwo również odniosła Szkoła Podstawowa 25 - 262 punkty, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa 27 - 163 punkty, a trzecie Zespół Szkół Społecznych - 139 punktów.

  Zdecydowane zwycięstwo w punktacji medalowej i drużynowej odniosła Szkoła Podstawowa numer 25 z Kielc. 

  W czwartek, 8 marca, część druga mistrzostw Kielc. Na pływalni Foka wystartują uczniowie klas III i IV. Początek zawodów o godzinie 10, a rozgrzewka zacznie się o 9.30. Zawodnicy będą rywalizować w następujących konkurencjach: 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt i chłopców, 50 metrów stylem klasycznym dziewcząt i chłopców, 50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt i chłopców, sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Załączniki:
  Powrót