KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  22 stycznia 2018, 11:44

  Trzy tysiące osób w Hali Legionów obejrzało koncert „Betlejem w Kielcach”

  Gwiazdy polskiej estrady wystąpiły w koncercie „Betlejem w Kielcach”, który w sobotę, 20 stycznia, odbył się w Hali Legionów. To wyjątkowe wydarzenie obejrzało trzy tysiące osób.

  Po raz drugi w Hali Legionów, należącej do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się koncert „Betlejem w Kielcach. Tym razem wystąpili: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Igor Herbut, Mietek Szcześniak, Agnieszka Musiał, Beata Bednarz, Daria Zawiałow, Adam Krylik oraz pochodząca ze Lwowa Dana Vynnytska. Wokalistom towarzyszyła orkiestra kameralna Aukso pod batutą Marka Mosia.

  Ogromny talent wokalny potwierdził Igor Herbut. Jego kolędy zostały owacyjnie przyjęte przez publiczność. 

  Natalia Kukulska była jedną z gwiazd tej edycji „Betlejem w Kielcach”. 

  Wspaniały kontakt z publicznością nawiązała pochodząca ze Lwowa Dana Vynnytska. 

  Specjalnie na Betlejem w Polsce został stworzony międzynarodowy zespół muzyczny, w skład którego weszli wybitni instrumentaliści, tacy jak Yaron Yerahmiel - izraelski multiinstrumentalista, Gabriel Aisenman - perkusista o międzynarodowej sławie czy Paweł Zarecki - pianista współpracujący z największymi wokalistami polskiej sceny.

  Podczas koncertu w Kielcach wykonane zostały tak wyjątkowe utwory, jak stara hebrajska pieśń szabatową, starogrecka kolęda z Kapadocji, czy też kolędy węgierska i czeska. Zabrzmiały także te najpopularniejsze polskie kolędy, które artyści wykonali z publicznością, między innymi „Bóg się rodzi”, „Anioł pasterzom mówił”, czy „Tryumfy Króla Niebieskiego”.

  Mietek Szcześniak znakomicie wykonał między innymi kolędę Tryumfy Króla Niebieskiego”. 

  Koncert obejrzeli między innymi prezydent Kielc Wojciech Lubawski i Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Byli także biskup ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski i biskup pomocniczy Andrzej Kaleta.

  Tradycją jest już, że podczas tego koncertu było wspólne łamanie się opłatkiem, a na koniec uwielbienie, które poprowadził Mate.O, dyrektor artystyczny „Betlejem w Polsce”. 

  Było też wspólne łamanie się opłatkiem. Na zdjęciu biskup Jan Piotrowski (z lewej). 

  Powrót