KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  W biegach dla dzieci frekwencja też dopisała. Najmłodszym towarzyszyli rodzice

  Przed rozpoczęciem VI Kieleckiej Dychy odbyły się biegi dla dzieci. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem. Wystartowało w nich prawie 200 najmłodszych adeptów biegania.

  Dzieci rywalizowały w dwóch rocznikach: 2007 - 2011 oraz 2012 i młodszych. Do pokonania miały jedno okrążenie na stadionie lekkoatletycznym. Najmłodszym pociechom towarzyszyli rodzice. 

  Przed biegami dla dzieci odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła Olga Kowalińska z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

  - Już drugi raz startuję w tym biegu. Bardzo mi się podoba. Była też bardzo fajna rozgrzewka. Za rok na pewno też pobiegnę - z uśmiechem zapowiedział sześcioletni Bartuś z Kielc.

  Wszystkie dzieci startujące w tych biegach otrzymały medale oraz upominki, przygotowane przez firmę Meditrans - zaopatrzenie stomatologiczne. W zestawach były między innymi szczoteczka i pasta do zębów. 

  Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. W sumie wystartowało blisko 200 najmłodszych adeptów biegania. 

  - Od 26 lat kompleksowo zaopatrujemy gabinety stomatologiczne, szkolimy kadrę dentystyczną. Jesteśmy doradcami w tej kwestii. Promujemy zdrowy uśmiech dzieciaków i dorosłych, dlatego chętnie zaangażowaliśmy się w Kielecką Dychę. Nie tylko w biegi dla dzieci, ale w tym roku jest też nowa kategoria - lekarze - dentyści i usługi dentystyczne. Wystartowało jedenastu lekarzu - mówiła Karolina Pilipczuk, która razem z Leszkiem Jungiewiczem z firmy Meditrans rozdawała dzieciom zestawy upominków.     

  Karolina Pilipczuk i Leszek Jungiewicz z firmy Meditrans rozdawali dzieciom zestawy upominków. 

  Powrót