KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  W Kielcach odbyły się pierwsze jesienne „Czwartki lekkoatletyczne”

  Ponad 200 uczniów rywalizowało w pierwszych jesiennych zawodach z cyklu „Czwartki lekkoatletyczne” sezonu 2017/2018 w Kielcach. Na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza 1 nie zabrakło dobrych wyników.

  Ponad 200 uczniów rywalizowało w pierwszych jesiennych zawodach z cyklu „Czwartki lekkoatletyczne” sezonu 2017/2018 w Kielcach. Na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza 1 nie zabrakło dobrych wyników.

  Tym razem pogoda dopisała i młodzi lekkoatleci mogli rywalizować o pierwsze punkty w tej edycji „Czwartków”, których organizatorem w Kielcach jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

  Zgodnie z oczekiwaniami z bardzo dobrej strony pokazała się Adrianna Makuła z rocznika 2005. Pewnie wygrała bieg na 60 metrów z czasem 8,50 sek. i skok w dal z rezultatem 4,25 metra.

  - Ada wygrała z dużą przewagą. To dziewczyna o dużych możliwościach. Jest utalentowana, pracowita, przy tym sympatyczna. Ważne jest to, że wspierają ją rodzice. Ostatnio zrobiła duży postęp - mówiła Mirosława Sarna, olimpijka z Meksyku, mistrzyni Europy w skoku w dal, która obecnie jest trenerem Adrianny Makuły w Kieleckim Klubie Lekkoatletycznym.

  Zgodnie z zapowiedziami w „Czwartkach” tradycyjnie wzięła też udział reprezentacja z Buska - Zdroju. Niektórzy zawodnicy, którzy na co dzień trenują w tamtejszym klubie Słoneczko pod okiem Zdzisława Perepiczko, poprawiali rekordy życiowe.  

  - Jestem zadowolony z pierwszego startu w „Czwartkach”. Na kolejne zawody na pewno też przyjedziemy i mam nadzieję, że wyniki będą jeszcze lepsze. Jeśli chodzi o pierwszy start, to warto wyróżnić Jakuba Kowalczyka z rocznika 2006. Zajął trzecie miejsce na 1000 metrów z czasem 3,51, w skoku w dal uzyskał wynik 3.91 metra i jest to jego rekord życiowy. Iza Banaś wygrała bieg na 600 metrów w roczniku 2005 z czasem 2,10. Poza tym Tatiana Parada rywalizowała w biegu na 600 metrów w roczniku 2007, a Agnieszka Jasiak z Brzostkowa na tym samym dystansie w roczniku 2006 - mówił trener Zdzisław Perepiczko.       

  Kolejne zawody XXIV edycji „Czwartków” zaplanowane są na 5 i 12 października. Początek o godzinie 14. Do punktacji zaliczane będą następujące konkurencje: dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.   

  Na pierwszych jesiennych „Czwartkach lekkoatletycznych” frekwencja dopisała. Wystartowało ponad 200 uczniów. 

  Tradycyjnie już wyróżniła się Adrianna Makuła, która pewnie wygrała bieg na 60 metrów i skok w dal w roczniku 2005. 

  Załączniki:
  Powrót